Aktualności

Powrót do listy

Maja Ostaszewska w serialu Diagnoza. Najważniejsze wątki z 4. sezonów

Maja Ostaszewska w serialu Diagnoza. Najważniejsze wątki z 4. sezonów
Dr Michał Wolski ratuje Annę Nowak  Foto: TVN
Maja Ostaszewska w serialu "Diagnoza" grała rolę Anny Leśniewskiej. Przypominamy główne wątki z 4. sezonów. Zobacz, jak zmieniała się serialowa pani doktor.

Maja Ostaszewska w serialu "Diagnoza"

Maja Ostaszewska zagrała główną rolę w serialu "Diagnoza". Postać Anny została napisana specjalnie dla niej. Aktorce partnerowali Adam Woronowicz jako Jan Artman oraz Maciej Zakościelny jako Michał Wolski.

"Diagnoza" to jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych ostatnich lat. Produkcja TVN miała doskonałą oglądalność. Zawikłana historia doktor Leśniewskiej oraz profesora Artmana zyskała grono wiernych fanów.

Michał Wolski (Maciej Zakościelny), Anna Nowak (Maja Ostaszewska), Jan Artman (Adam Woronowicz)Michał Wolski (Maciej Zakościelny), Anna Nowak (Maja Ostaszewska), Jan Artman (Adam Woronowicz)
Foto: Iza Grzybowska / TVN

W 1. sezonie "Diagnozy" widzowie poznali Annę Nowak, która wróciła do Polski, po latach nieobecności. Kobieta miała przed sobą jeden cel – chciała rozliczyć się z przeszłością i zmierzyć z kimś, kto nie tylko bardzo ją skrzywdził, ale również odebrał bliskich. Po przylocie do kraju, w wypadku straciła pamięć i starała się odzyskać wspomnienia.Musiała zacząć życie na nowo i odkryć mroczne tajemnice swojej przeszłości pod okiem lekarzy ze szpitala w Rybniku.

1. sezon "Diagnozy" zakończył się wielkim triumfem Anny oraz bolesną porażką Jana. Po wypadku i utracie pamięci, zdeterminowanej Leśniewskiej udało się odbudować swoje życie na nowo – wygrała trudną batalię sądową z Artmanem, odzyskała ukochane dzieci, zaczęła spotykać się z Michałem, a także powróciła do zawodu lekarza.

 

Artman wycofał wniosek przeciwko Annie
Artman wycofał wniosek przeciwko Annie

 

2. sezon serialu "Diagnoza"

W 2. sezonie "Diagnozy" Anna Leśniewska starała się wyjaśnić nową zagadkę kryminalną. Dzięki Janowi, rybnicki szpital stał się ośrodkiem badań nad lekiem na endometriozę. Prestiżowy projekt, finansowany przez międzynarodowy koncern farmaceutyczny, to duże wyróżnienie dla placówki. Niestety, tam gdzie w grę wchodzą olbrzymie pieniądze, nie wszyscy grają uczciwie… Okazało się, że szef Global Vity Olivier Krynicki (Jan Englert) zataił informacje o szkodliwości leku i  jest bezwzględny w walce z wrogami. Anna Leśniewska, Jan Artman i Michał Wolski pomimo niebezpieczeństw ujawnili szokującą prawdę, biznesmen został aresztowany. Dokonali kolejnego ważnego w tej sprawie odkrycia.

 

Anna i Michał zdemaskowali oszustwa Oliviera
Anna i Michał zdemaskowali oszustwa Oliviera

 

3. sezon serialu "Diagnoza"

W 3. sezonie "Diagnozy" widzowie poznali tajemnice początku znajomości Anny i Jana, ich wspólnego życia w Gdańsku oraz feralnej operacji, która zrujnowała życie Leśniewskiej, ale stała się też początkiem fascynującej historii. Ważną postacią była Bogna Mróz (Danuta Stenka), nowa ordynator rybnickiego szpitala. Okazało się, że to Bogna i Jan wrobili Annę przed laty. Usunęła zdrową nerkę pacjentki, którą wykorzystali do nielegalnego przeszczepu. Po powrocie do Rybnika Mróz szantażowała Jana, który razem z nią był ponownie zamieszany w handel organami i nielegalne operacje. W finale sezonu Artman i Bogna oraz członkowie szajki zajmującej się nielegalnymi transplantacjami zostali. aresztowani. Jan odzyskał wolność, okazało się, że współpracował z CBŚP.

 

Artman i Bogna aresztowani!
Artman i Bogna aresztowani!

Finał 4. sezonu serialu "Diagnoza"

W 4. sezonie "Diagnozy" do personelu rybnickiego szpitala dołączył Szymon Brock (Maciej Stuhr). Uznany pediatra oraz toksykolog, ale przede wszystkim wolny duch i ekolog żyjący w zgodzie z naturą, przyrodni brat Piotra Sadzika (Michał Czernecki). W nowej serii Anna, wspierana przez Szymona zaangażowała się w działalność organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska. Nieoczekiwanie wpadli na trop afery ekologicznej. Szymon został prawdopodobnie zamordowany przez wrogów, którzy chcieli go uciszyć.

Relacja Anny (Maja Ostaszewska) i Artmana (Adam Woronowicz) w finałowym sezonie serialu "Diagnoza" była niejednoznaczna i skomplikowana. Choroba dzieci zbliżyła ich do siebie. Leśniewska dowiedziała się, o zbrodni, którą przed laty popełnił Jan, jednak starała się go zrozumieć. Byli małżonkowie wyjaśnili wszystkie sprawy, potrafili na nowo siebie spojrzeć po ludzku, odnaleźli wzajemne porozumienie. Finał 4. sezonu serialu "Diagnoza" dotyczył dalszych losów głównych bohaterów Anny i Jana. Artman dobrowolnie oddał się w ręce policji, aby ostatecznie rozliczyć się z przeszłością.

 

Diagnoza: Artman aresztowany!
Diagnoza: Artman aresztowany!

Odcinki specjalne Diagnozy w player.pl

Specjalnie dla fanów "Diagnozy" tylko w player.pl są dostępne 2 odcinki specjalne serialu. Dodatkowe epizody rozwijają wątki z 4. sezonu, prezentują dalsze losy głównych bohaterów – Anny i Artmana.

Oglądaj odcinki specjalne Diagnozy w player.pl >>>

 

Zobacz zdjęcia doktor Anny:

Anna (Maja Ostaszewska) w 1. sezonie serialu "Diagnoza":

Anna NowakAnna Nowak
Foto: TVN

Anna (Maja Ostaszewska) w 2. sezonie serialu "Diagnoza":

AnnaAnna
Foto: TVN

Anna (Maja Ostaszewska) w 3. sezonie serialu "Diagnoza":

Anna LeśniewskaAnna Leśniewska
Foto: TVN

 

Anna (Maja Ostaszewska) i Jan (Adam Woronowicz) w 4. sezonie serialu "Diagnoza":

Diagnoza: Jan (Adam Woronowicz) i Anna (Maja Ostaszewska)Diagnoza: Jan (Adam Woronowicz) i Anna (Maja Ostaszewska)
Foto: TVN

Diagnoza: Najlepsze momenty Anny i Artmana w 4. sezonie i materiały dodatkowe
Następny artykuł:

Diagnoza: Najlepsze momenty Anny i Artmana w 4. sezonie i materiały dodatkowe

tvnpix